CHP, YÖNETİCİLERİMİZ UYUYORMU.

Dersimde son dönemlerde, özellikle yerel basında, vekillerin mecliste soru önergeleri vermeleri gündemde. Cumhurbaşkanlığı sistemi ile meclisin artık eskisi gibi gücü olmadığı çok net ortadayken, hiç olmadığı kadar soru önergeleri verildi denilerek, gündeme gelmelerinin mantığı mutlaka vardır.

Böyle giderse Sayın Polat Şaroğlu görev süresi bittiğinde soru önergesi verme rekorunu kırabilir. Bizim buna itirazımız var çünkü Dersimin çok acil sorunları varken, çok basit yöntemlerle çözüme katkı sunabilir ve ayrıca Dersim adına son yıllarda parlamentoda olan, belediyeleri yöneten bütün partilerinde Dersime borcu var.

Evet hepinizin Dersime borcunuz var, halk adına, halkın sorunlarını çözme adına seçildiniz. Yaptıklarınız veya şimdiye kadar partilerinizden seçilmişlerinizin, hem parlamentoda hemde belediyelerde, Dersimin özellikle çevre ve kültür eksenli sorunlarına nasıl çözüm ürettiğinize dair söyleyecekleriniz nelerdir gerçekten bilmek istiyoruz çünkü pratikte hiç karşılığı yok, bu eleştirimiz adan zeye herkese, bütün partilere.

CHP (3)

Çok acil olarak Dersim’deki CHP’li yerel yöneticler başta olmak üzere diğer partiler ve duyarlı insanlara haber vermek istiyoruz. Önümüzdeki hafta, İl Tarım ve Orman müdürlüğünde, Dersim meraları için ihale yapılacak.

chp

 

Yüzbinin üzerinde küçükbaş hayvan için ihale düzenlenecek. Her yıl Munzur dağlarında bu ihaleler açılır, kimsede ne oluyor demez. Özellikle CHP’li yöneticiler sizler bu seçimlerde kazaları alarak aslında seçimin kazananı oldunuz. Şimdi iş yapma zamanı, Munzur dağları Türkiye’nin en zengin florasına sahip ve yapılacak bu ihaleyle biyolojik zenginlik çok büyük tehlike altında. Önümüzde Anzer yaylasında yaşanan bu tür örnekten çıkarabileceğimiz dersler var.

CHP (2)

Anzer yaylasındaki bitkilere verdikleri zarardan dolayı, arı üreticileri düşünülerek küçükbaş hayvancılık yasaklanmıştı. Dersimin, flora ve faunadaki endemik oranlarındaki yüksek seviye ile kıyaslanmayacak Anzer yaylasında bu karar alınıyorsa Munzur dağları için, sizlerde birşeyler yapabilirsiniz. 22 Mayıs tarihinde İl tarım müdürlüğüne gidip ihale için yapabileceğiniz mutlaka bir şeyler vardır diye düşünüyoruz.